Others

Dedicated(Paylaşımsız Sunucu) Nedir?

Günümüzde tanınmışlığı oldukça fazla olan kiralık sunucu yardımıyla çok yüksek trafiği olan siteler rastgele bir performans kaybı yaşamadan internet sitelerini, yazılımlarını çalıştırabilmektedir.

 

  • Bu sunucuların paylaşımlı sunuculara göre pekçok farkı ve üstünlüğü vardır.

 

Biraz daha masraflı olsalar dahi, var olan sunucunun bütün performansının tek bir internet siteye ayrılması, rastgele bir program problemi çıktığında müdahale etmenin basit olması ve tıpkı sunucuda barınan internet sitelerine uygulanan saldırılardan etkilenmeme üstünlüğü bulunuyor.

 

Sizler firmanız için dedicatedsunucu almadan evvela sitenizin ne kadar trafik alma potansiyeli olduğuna ve ne kadar data kullanacağına dikkat ediniz.

 

Kiralık sunucu’larda pekçok değişik çeşidi bulunuyor. Bunların arasındaki farklar, tamamıyla performans ve data alanıyla ilgilidir. Sitenizin çok yüksek trafiğe, güvenliğe yahut performansa gereksinimi yok şayet kullanmanıza lüzum yoktur.

 

Güvenlik konusundaki en büyük üstünlüğü, bilgiler sağlayıcı firma yönetiminde değil, sizin yönetiminizde olmasıdır.

 

Dezavantajları Nelerdir?

 

Bu sunucularda paylaşımlı hostinglerde olduğu gibi kolaylıkla kaynak arttırımı yahut azaltma prosedürü yapılamamaktadır. Bir alt servera geçmek dilediğiniz dahi internet siteniz günlerce kapalı kalmak mecburiyetinde kalabilir.

yasna

Leave a Reply

Comment
Name*
Mail*
Website*